Co robimy

Miejskie Przedszkole nr 8 jest placówką otwartą dla dzieci, rodziców, ale i dla środowiska lokalnego.

Grupa dzieci 5- i 6 -letnich objęta jest bezpłatną terapią pedagogiczną i logopedyczną. Na początku każdego roku szkolnego specjalista -logopeda dokonuje szczegółowej diagnozy logopedycznej wszystkich dzieci uczęszczających do naszego przedszkola.

Oferujemy również szeroką ofertę realizowanych programów autorskich, m.in. innowacje pedagogiczne:

*innowacja pedagogiczna ,,Dziecko aktywnym odbiorcą literatury''

*innowacja pedagogiczna ,,Mały naukowiec''

*innowacja pedagogiczna ,,W świecie barw"

Realizujemy wewnętrzne programy :

*Program dydaktyczno-wychowawczy ,,Polska mój dom'';

*Program dydaktyczno- ekologiczny ,,Ziemia i 7 kontynentów '';

*Program ,,Współpracy ze środowiskiem rodzinnym i lokalnym '';

*Roczne programy wychowawcze grup;

*Program ,,Wcześniejszej adaptacji dziecka do przedszkola''

*Program adaptacji dzieci do szkoły,,Z radością idę do szkoły''

W MP-8 dokonuje się wczesnej diagnozy dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Dzieci wymagające terapii objęte są opieką terapeuty pedagogicznego, logopedy, czy psychologa. Dla nich i ich rodziców organizuje się terapię i profilaktykę oddziaływań.

Podczas codziennych zajęć wykorzystuje się ciekawe, atrakcyjne i efektywne metody ogólnorozwojowe, twórcze, aktywizujące dzieci.

Proponujemy konsultacje logopedyczne dla rodziców:

Zaprasza Marzena Orłowska - logopeda,

Termin konsultacji można umówić pod nr tel. 887 22 20 22

Oferujemy także konsultacje indywidualne dla rodziców z nauczycielami poszczególnych grup oraz raz w miesiącu zajęcia otwarte, na które serdecznie zapraszamy. Terminy konsultacji wywieszone są na tablicach poszczególnych grup w szatni.

Przedszkole od wielu już lat intensywnie i systematycznie współpracuje ze środowiskiem lokalnym, m.in. z:

- Uniwersytetem Zielonogórskim,

- Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną (filia przy ul. Ptasiej),

- Miejską Komendą Policji w Zielonej Górze,

- Strażą Pożarną,

- Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną

- Polskim Towarzystwem Dysleksji,

- Caritas Diecezji zielonogórsko-gorzowskiej,

- Parafią Św. Franciszka z Asyżu,

- Zespołem Szkół Specjalnych nr 1,

- SP-1, SP-14,

- Zespołem Szkół Medycznych,

- OTZ "Arkadia",

- WTZ "Przystań",

- Żłobkiem ,,Wisienka''

- zaprzyjaźnionymi przedszkolami i wieloma innymi instytucjami i placówkami.