Propozycje

Przedszkole wspiera harmonijny rozwój dziecka poprzez realizację podstawy programowej oraz realizacje zajęć wykraczających ponad podstawę programową . Realizujemy wewnętrzne programy (program dydaktyczno - wychowawczy ,,Polska mój dom", program dydaktyczno-ekologiczny,,Ziemia i 7 kontynentów", program współpracy ze środowiskiem,program współpracy z rodzicami,wcześniejszej adaptacji dzieci do przedszkola,roczne programy wychowawcze grup), innowacje pedagogiczne (,,Dziecko aktywnym odbiorcą literatury''; ,,Mały naukowiec'', "Z przedszkola do szkoły").

Wspieramy rozwój dziecka poprzez zapewnianie pomocy psychologiczno - pedagogicznej dzieciom o specyficznych potrzebach rozwojowych. Realizujemy zajęcia z wykorzystaniem atrakcyjnych ,alternatywnych metod i form pracy nakierowanych na wszechstronny rozwój dziecka, wcześniejszą naukę czytania, pisania ,rozwijania kompetencji matematycznych, społecznych,przyrodniczych.

Preferujemy otwarty styl pracy oparty m. in. na szerokiej współpracy z rodzicami i środowiskiem lokalnym. Współpracujemy m.in.: z Uniwersytetem Zielonogórskim - warsztaty , przedstawienia , festyny , uroczystości ,zajęcia otwarte , zajęcia pokazowe, praktyki;Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczna im.K.C.Norwida - wystawy plastyczne , spotkania, warsztaty;Koło Naukowe ,,Kooperacja"- warsztaty, uroczystości;Medyczne Studium Zawodowe - cykliczne warsztaty słuchaczy i opiekuna Oddziału z dziećmi; Zespół Szkół Plastycznych - warsztaty plastyczne uczniów z dziećmi z przedszkola; Zespół Szkół Specjalnych nr 1- warsztaty, wystawianie sztuk teatralnych; szkoły podstawowe - SP-1, SP-14 - występy, wystawy prac plastycznych, zwiedzanie, udział w lekcjach itp.; Gimnazjum nr 2 - zajęcia sportowe oraz z wieloma innymi instytucjami.