AKCEPTUJĘ

ZPWSEDiM

Zielonogórski Program Wyrównywania Szans Edukacyjnych Dzieci i Młodzieży realizowany w MP nr 8
Od lutego 2016 roku w MP8 jest kontynuowany Program Wyrównywania Szans Edukacyjnych. Program polega na działaniach dydaktycznych, zabawach, grach, aktywności ruchowej, plastycznej, teatralnej, wokalnej, językowej nakierowanych na przygotowanie dzieci przedszkolnych do posługiwania się językiem obcym nowożytnym – językiem angielskim, językiem niemieckim.

Program Wyrównywania Szans Edukacyjnych w MP 8 wychodzi naprzeciw zaleceniom Podstawy Programowej Wychowania Przedszkolnego w obszarze 16 ,,Przygotowanie dzieci spełniających roczne przygotowanie przedszkolne do posługiwania się językiem obcym nowożytnym”. Wspomaga realizację 16 obszaru w grupie w godzinach realizacji podstawy programowej wychowania przedszkolnego. Sprzyja rozwojowi gotowości dzieci do posługiwania się językiem obcym nowożytnym – językiem angielskim, językiem niemieckim. Program obejmuje wszystkie grupy przedszkolne.

Grupa ,, Sówki", ,,Biedronki”, ,,Misiaczki" oraz ,,Wesołe Żabki"  będą przygotowywane do posługiwania się językiem angielskim, grupy ,,Tygryski”, ,,Motylki" będą przygotowywane do posługiwania się językiem niemieckim.

Cele programu:

● Przygotowanie dzieci spełniających roczne przygotowanie przedszkolne do posługiwania się językiem nowożytnym:
   językiem angielskim, językiem niemieckim.

● Rozumienie bardzo prostych poleceń i reagowanie na nie.

● Powtarzanie rymowanek, prostych wierszyków i śpiewanie piosenek w grupie.

● Rozumienie ogólnego sensu krótkich historyjek opowiadanych lub czytanych, gdy są wspierane np. obrazkami, rekwizytami,
   ruchem, mimiką, gestami.